首頁 > Vishay代理商 > CRCW0805681RFKEAHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0805681RFKEAHP
型號描述:
681 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0.5W 681ohms 1% 150V 0805
型號:
CRCW0805681RFKEAHP
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
681 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)