首頁 > Vishay代理商 > CRCW080524K9FKEAHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW080524K9FKEAHP
型號描述:
24.9 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/2W 24.9Kohms 1% High Power AEC-Q200
型號:
CRCW080524K9FKEAHP
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
24.9 kOhms