首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW080520R0FKEAC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW080520R0FKEAC
型號描述:
20 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
RES 20 OHM 1% 1/8W 0805
型號:
CRCW080520R0FKEAC
品牌:
Vishay Dale
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
20 Ohms