首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW080518K7FKEA
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW080518K7FKEA
型號描述:
18.7 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/4W 0805
型號:
CRCW080518K7FKEA
品牌:
Vishay Dale
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Failure Rate
Resistance
18.7 kOhms