CRCW080510R0FKEC
- 型號描述:
10 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 0805
- 型號:
- CRCW080510R0FKEC
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 10 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.50mm)