首頁 > Vishay代理商 > CRCW0805100MJPEAHR
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0805100MJPEAHR
型號描述:
100 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/8watt 100Mohms 5% 500ppm
型號:
CRCW0805100MJPEAHR
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
5000
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Failure Rate
Resistance
100 MOhms