首頁 > Vishay代理商 > CRCW06036K04FKEC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW06036K04FKEC
型號描述:
6.04 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD D11/CRCW0603 100 6K04 1% ET6 e3
型號:
CRCW06036K04FKEC
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
20000
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Failure Rate
Resistance
6.04 kOhms