CRCW06035K76FKEA
- 型號描述:
5.76 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/8W 0603
- 型號:
- CRCW06035K76FKEA
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 5.76 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.50mm)