首頁 > Vishay代理商 > CRCW06034K70JNEAIF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW06034K70JNEAIF
型號描述:
4.7 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0.1W 4.7kOhm 5%
型號:
CRCW06034K70JNEAIF
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Failure Rate
Resistance
4.7 kOhms