CRCW060349K9FKEAHP
- 型號描述:
49.9 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/3W 0603
- 型號:
- CRCW060349K9FKEAHP
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 49.9 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)