首頁 > Vishay代理商 > CRCW060347R0FKTAHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW060347R0FKTAHP
型號描述:
47 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRCW0603-HP 100 47R 1% RT1
型號:
CRCW060347R0FKTAHP
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)