CRCW060347M0JPEAHR
- 型號描述:
47 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
RES SMD 47M OHM 5% 1/10W 0603
- 型號:
- CRCW060347M0JPEAHR
- 品牌:
- Vishay Dale
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±500ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0603
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.50mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 47 MOhms