首頁 > Vishay代理商 > CRCW060341K2FKEBC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW060341K2FKEBC
型號描述:
41.2 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD D11/CRCW0603-C 100 41K2 1% ET5 e3
型號:
CRCW060341K2FKEBC
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
41.2 kOhms