首頁 > Vishay代理商 > CRCW0603200MJPTAHR
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0603200MJPTAHR
型號描述:
200 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRCW0603-HR 200M 5% 500 RT1
型號:
CRCW0603200MJPTAHR
品牌:
Vishay
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Failure Rate
Resistance
200 MOhms