CRCW060318K0FKEAHP
- 型號描述:
18 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 18K OHM 1% 1/3W 0603
- 型號:
- CRCW060318K0FKEAHP
- 品牌:
- Vishay Dale
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 18 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)