首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW0603180RJNEA
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0603180RJNEA
型號描述:
180 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 180 OHM 5% 1/8W 0603
型號:
CRCW0603180RJNEA
品牌:
Vishay Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Failure Rate
Resistance
180 Ohms