CRCW0603118KFKEA
- 型號描述:
118 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0603
- 型號:
- CRCW0603118KFKEA
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.50mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 118 kOhms