首頁 > Vishay代理商 > CRCW060310K0JNECC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW060310K0JNECC
型號描述:
10 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/10Watt 10Kohms 5% Commercial Use
型號:
CRCW060310K0JNECC
品牌:
Vishay
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)