首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW0603105KFKEAC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0603105KFKEAC
型號描述:
105 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
RES 105K OHM 1% 1/10W 0603
型號:
CRCW0603105KFKEAC
品牌:
Vishay Dale
原廠包裝量:
起訂量:60000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
105 kOhms