首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW0603100KFKEAHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0603100KFKEAHP
型號描述:
100 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 100K OHM 1% 1/3W 0603
型號:
CRCW0603100KFKEAHP
品牌:
Vishay Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
100 kOhms