首頁 > Vishay代理商 > CRCW0603100KFKEAHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0603100KFKEAHP
型號描述:
100 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0.33W 100Kohms 1% High Power AEC-Q200
型號:
CRCW0603100KFKEAHP
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
100 kOhms