首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW040260R4FKEDHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW040260R4FKEDHP
型號描述:
60.4 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/5W 0402
型號:
CRCW040260R4FKEDHP
品牌:
Vishay Dale
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Failure Rate
Resistance
60.4 Ohms