首頁 > Vishay代理商 > CRCW04023K90FKEDHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW04023K90FKEDHP
型號描述:
3.9 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0.2W 3.9Kohms 1% High Power AEC-Q200
型號:
CRCW04023K90FKEDHP
10000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
3.9 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)