CRCW040233R2FKEDHP
- 型號描述:
33.2 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/5W 0402
- 型號:
- CRCW040233R2FKEDHP
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 33.2 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)