CRCW04022K70FKED
- 型號描述:
2.7 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/16W 0402
- 型號:
- CRCW04022K70FKED
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 2.7 kOhms