CRCW0402280RFKED
- 型號描述:
280 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 280 OHM 1% 1/16W 0402
- 型號:
- CRCW0402280RFKED
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 280 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)