CRCW0402274RFKED
- 型號描述:
274 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 274 OHM 1% 1/16W 0402
- 型號:
- CRCW0402274RFKED
- 品牌:
- Vishay Dale
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10000
倍增量:1
價格:
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 274 Ohms