首頁 > Vishay代理商 > CRCW0402237KFKEDC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0402237KFKEDC
型號描述:
237 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/16watt 237Kohms 1% Commercial Use
型號:
CRCW0402237KFKEDC
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Failure Rate
Resistance
237 kOhms