CRCW0402180RJNEDHP
- 型號描述:
180 Ohms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 180 OHM 5% 1/5W 0402
- 型號:
- CRCW0402180RJNEDHP
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 180 Ohms