首頁 > Vishay代理商 > CRCW0402180RJNEDHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0402180RJNEDHP
型號描述:
180 Ohms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRCW0402-HP 200 180R 5% ET7 E3
型號:
CRCW0402180RJNEDHP
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Failure Rate
Resistance
180 Ohms