首頁 > Vishay代理商 > CRCW040213K7FKEDC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW040213K7FKEDC
型號描述:
13.7 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/16W 13.7Kohms 1% Commercial Use
型號:
CRCW040213K7FKEDC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
13.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0402
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)