首頁 > Vishay代理商 > CRCW020133R0FNED
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW020133R0FNED
型號描述:
33 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/20watt 33ohms 1% 200ppm
型號:
CRCW020133R0FNED
10000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
33 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)