CRCW02011K80FNEDAT
- 型號描述:
1.8 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0201-AT 200 1K8 1% ET7 E3
- 型號:
- CRCW02011K80FNEDAT
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 1.8 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.010" (0.26mm)