首頁 > Vishay代理商 > CRCW02011K50FNEDAT
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW02011K50FNEDAT
型號描述:
1.5 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRCW0201-AT 200 1K50 1% ET7 E3
型號:
CRCW02011K50FNEDAT
Resistance
1.5 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)