首頁 > Vishay代理商 > CRCW0201137KFKED
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW0201137KFKED
型號描述:
137 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/20watt 137Kohms 1% 100ppm
型號:
CRCW0201137KFKED
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)
Failure Rate
Resistance
137 kOhms