首頁 > Toshiba代理商 > TK18A50D(STA4,Q,M)
影像僅供參考,以產品規格為準
TK18A50D(STA4,Q,M)
型號描述:
MOSFET N-Ch MOS 18A 500V 50W 2600pF 0.27
型號:
TK18A50D(STA4,Q,M)
品牌:
Toshiba
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
500 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
270mOhm @ 9A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
45 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±30V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2600 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
50W (Tc)
Operating Temperature
150°C (TJ)