TK125N60Z1,S1F
- 型號描述:
N-Channel 600 V 20A (Ta) 150W (Tc) Through Hole TO-247
6OOV DTMOS6 TO-247 125MOHM
- 型號:
- TK125N60Z1,S1F
- 品牌:
- Toshiba Semiconductor and Storage
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 600 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 20A (Ta)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 125mOhm @ 6A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 730µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 28 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±30V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1620 pF @ 300 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 150W (Tc)
- Operating Temperature
- 150°C