MSASQ31LSB7104KTNA01
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
- 型號:
- MSASQ31LSB7104KTNA01
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 250V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)