LMK316ABJ476ML-T
- 型號描述:
47 μF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 47UF 10V X5R 1206
- 型號:
- LMK316ABJ476ML-T
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 10V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Capacitance
- 47 µF