LMK107BC6106MA-T
- 型號描述:
10 μF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
CAP CER 10UF 10V X6S 0603
- 型號:
- LMK107BC6106MA-T
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X6S
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- SMPS Filtering
- Failure Rate
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)