EMK325BJ226MD-T
- 型號描述:
22 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 22UF 16V X5R 1210
- 型號:
- EMK325BJ226MD-T
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Capacitance
- 22 µF