EMK105BJ473MVHF
- 型號描述:
- 多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT PLEASE SEE SUGGESTED ALTERNATE MCASE105SB5104MFNA01
- 型號:
- EMK105BJ473MVHF
- 品牌:
- TAIYO YUDEN
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 0.047 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)