EMK212BC6226MG-TT
- 型號描述:
22 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
CAP CER 22UF 16V X6S 0805
- 型號:
- EMK212BC6226MG-TT
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- X6S
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 22 µF