EMK105C6105KV-F
- 型號描述:
1 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric)
CAP CER 1UF 16V X6S 0402
- 型號:
- EMK105C6105KV-F
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- X6S
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Capacitance
- 1 µF