P260P-D1AS2AB10K
- 型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.5W, 1/2W PC Pins
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
- 型號:
- P260P-D1AS2AB10K
- 品牌:
- TT Electronics/BI
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance (Ohms)
- 10k
- Tolerance
- ±10%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Sealed
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- 1
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Temperature Coefficient
- Rotation
- 295°
- Resistive Material
- Conductive Plastic
- Termination Style
- PC Pins
- Actuator Type
- Slotted
- Actuator Length
- 0.630" (16.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.125" (3.18mm)