P260T-S1BF3CB10K
型號描述:
電位器 1/2W 10K Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT
型號:
P260T-S1BF3CB10K
品牌:
BI Technologies / TT Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
840
起訂量:1680 倍增量:840
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±10%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Sealed
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
295°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Flatted
Actuator Length
0.787" (20.00mm)
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)