P260D-S23BF4CB500
- 型號描述:
- 電位器 1/2W 500 Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT
- 型號:
- P260D-S23BF4CB500
- 品牌:
- BI Technologies / TT Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 840
- Resistance (Ohms)
- 500
- Tolerance
- ±10%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Built in Switch
- Detent
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Sealed
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- 2
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Temperature Coefficient
- Rotation
- 295°
- Resistive Material
- Conductive Plastic
- Termination Style
- PC Pins
- Actuator Type
- Flatted
- Actuator Length
- 0.945" (24.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.250" (6.35mm)