P160KNP-0QC20B50K
- 型號描述:
50k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.2W, 1/5W Solder Lug
POT 50K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
- 型號:
- P160KNP-0QC20B50K
- 品牌:
- TT Electronics/BI
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1100
- Resistance (Ohms)
- 50k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- 1
- Adjustment Type
- User Defined
- Temperature Coefficient
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Conductive Plastic
- Termination Style
- Solder Lug
- Actuator Type
- Knurled and Slotted
- Actuator Length
- 0.787" (20.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.236" (6.00mm)