首頁 > TT Electronics/BI代理商 > P160KNP-0EC15B250K
影像僅供參考,以產品規格為準
P160KNP-0EC15B250K
型號描述:
250k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.2W, 1/5W Solder Lug
POT 250K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
型號:
P160KNP-0EC15B250K
品牌:
TT Electronics/BI
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
250k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
Rotation
300°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Slotted
Actuator Length
0.591" (15.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)