首頁 > TT Electronics/BI代理商 > P160KN-0QC15C100K
影像僅供參考,以產品規格為準
P160KN-0QC15C100K
型號描述:
100k Ohm 1 Gang Reverse Logarithmic Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.1W, 1/10W PC Pins
POT 100K OHM 1/10W PLASTIC R-LOG
型號:
P160KN-0QC15C100K
品牌:
TT Electronics/BI
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
100k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Reverse Logarithmic
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Side Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
300°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Knurled and Slotted
Actuator Length
0.591" (15.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)